¨

JÁ A KRESLIT? NO, TO JISTĚ… ANEB JEDEN TIP, JAK TRÁVIT DLOUHÉ CHVÍLE, NEŽ SE MIMINKO NARODÍ

Já a kreslit? Tak tohle jsem si říkala taky. Naposledy jsem kreslila na základní škole. A moc mě to teda nebavilo. Ale tak řekla jsem si, že něco přece jenom zkusím. Pořídila jsem si velkou paletu kvalitních pastelek a začala antistresovými omalovánkami. Chvíli mě to bavilo, ale nějak to nebylo ono.

Tak jsem si pořídila jednoduše čistý sešit, vzala pastelku a začala kreslit na čistý papír. A stala se úžasná věc. Ono se to kreslilo samo.  A mě to začalo neskutečně bavit. Nekreslila jsem žádné konkrétní obrázky, prostě jsem „čmárala“ co mě napadlo. Ale v závěru se mi to vždycky moc líbilo.

Bonusem bylo, že mě u takového kreslení pokaždé napadl nový a skvělý nápad. A čím jsem kreslila častěji, tím to pro mě bylo více návykové. Moje kresby byly pokaždé jiné, a zřejmě jsou v nich navždycky uložené moje myšlenky. Když se teď zpětně dívám na svoje kresby z těhotenství, u každé z nich si pamatuji, na co jsem tehdy myslela. Je to až neskutečné.

Doporučuji určitě kreslení vyzkoušet každé nastávající mamince. Dokáže zkrátit dlouhý čas, uvolnit myšlenky, nastartovat nápady. Říká se, že papír snese všechno.  A je to pravda. Do kresby lze odevzdat také zlost anebo vztek, který cítíme, a právě barvy nám dobře pomáhají k jejich vyjádření. Kreslení pomůže ladit se na sebe i své očekávané miminko a může být i vaší vzájemnou komunikací. A hlavně, kresby budou krásnou vzpomínkou na vaše těhotenství.

U mě kreslení porodem neskončilo. Je pravda, že s novorozencem a malým kojencem jsem toho moc nenakreslila, ale s prvním uchopením pastelky u mých dětí jsem se k němu vrátila. Dnes, když moje dcerky potřebují, abych u jejich kreslení byla přítomna, nedělá mi to vůbec potíže, ani se u toho nenudím. Kreslím totiž taky. A znovu si ten pocit s radostí užívám.

Tak směle do toho, papír a pastelky se můžou stát vašimi „čekacími“ společníky.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů